Qüirio

Qüirio (Meksyk)
Meksykański duet Qüirio to Jorge i Maria. Qüirio wyróżnia się pozytywnym komunikatem tekstów oraz promowaniem kultury pokoju. W 2012 zostali uznani jako "Chaski" (Posłańcy Pokoju) czyli legendarni Inkascy kurierzy przez stowarzyszenie International World Conscious Pakt. Conscious (świadomość) z powodu ich pracy socjalnej z rdzennych mieszkańców Sierra Madre w Meksyku. W tym samym roku wygrali nagrodę Stowarzyszenia Vrinda w kategorii "Najlepszego Wykonawcy Muzyki Współczesnej". Qüirio podróżuje po całym świecie z ich muzyką pełną nadziei grając dla setek ludzi. Prowadzą koncerty i warsztaty wypełniając przestrzeń muzyką i śmiechem. Ich muzyka jest pełna duchowości i eko aktywizmu. Koncert duetu Qüirio to niezwykłe doznanie na granicy muzyki świata oraz kirtanu (muzyki medytacyjnej) w stylu meksykańskim. To doświadczenie które zabierze Cię na wspaniałą podróż do wnętrza twojej duszy.

Prasa Kolumbii nazwała muzykę Qüirio "muzyką duszy".
W 2009 ukazał się ich pierwszy album zatytułowany "Yolohtli, Path of the Heart" z tekstami w języku hiszpańskim, angielskim i sanskrycie. Piosenka "Spoon Revolution" stała się oficjalnym hymnem walczącej o prawa zwierząt organizacji La Revolution de la Cuchara (Rewolucja Łyżki).

Ich drugi album "Inbound Yoga Musik" ​​została wydana w 2012 roku pod silnym wpływem muzyki indyjskiej w fuzji z muzyką ludową meksyku.
"Nowa płyta Qüirio "Inbound Yoga Music" to nie tylko rozkosz dla uszu ... Te utwory są przeznaczone aby stać się hymnami dla wielkiego dzieła podnoszącego świadomość na Ziemi." -Sharon Gannon, współzałożyciel Jivamukti Yoga


styl: etno, muzyka świata, folk
strona artysty: quirio.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz